Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie OSPW (očima paWlika)

 

V tomto článku Vám chci říci něco o historii OSPW, podle toho jak to vidím já (paWlik). Naše cesty (mě a Walibucha) se zkřížily poprvé 1. září 2004, kdy jsme oba nastoupili do 1. ročníku víceletého gymnázia v Rumburku. Zvláštní je, že jsme si vůbec nepadli do oka, vlastně jsme se nesnášeli. Dokonce se jednou schylovalo i k bitce, ale nakonec z toho bylo jen chycení pod krkem. Přelom nastal na konci sekundy, při školním výletě jsme si začli rozumět, smáli jsme se svým hláškám atd.

Po velkých prázdninách jsme se znovu setkali v tercii, už jako kamarádi. Náš kamarádský vztah se vyvíjel čím dál více a na konci školního roku, jsme už byli nejlepší kamarádi. PaWlik - punker a Thomas - svalovec, to jsme byli tenkrát my. O dalších prázdninách jsme se již vídali častěji.

Do kvarty jsme nastoupili jako super nejlepší kamarádi a při vánoční akademii na naší škole jsme začali natáčet první videa, jako "Sprejování" nebo "Rozhovor s uklízečkou Jarmilou". Tyto videa jsou jedny z mnoha "trezorových" kousků, takže jsou jenom u nás v archivu a nejsou nikde k vidění (pro jistotu).

Po novém roce (2008) jsme začali videa natáčet častěji. Na youtube se objevil kousek "Magazín mladý chemik" a další. Točili jsme víc a víc, ale kvalita byla strašná (točili jsme totiž na telefon NOKIA 6230i). Stále jsme neměli žádný název pro naši tvůrčí dvojici.

Jednoho dne, při občanské výchově,  jsme probírali občanská sdružení, a napadlo nás udělat vymyšlené Občanské sdružení, a tak vzniklo OSPW. Více ke vzniku zkratky řekneme v tomto videu.

I když OSPW bylo na světě, videa jsme točili stále bez názvu produkce a nápad OSPW pomalu klesal dolů. Skončil školní rok a my jsme jeli každý jinam na prázdniny a na videa nebyl čas. Ke konci srpna jsme se ale párkrát viděli a natočili několik hloupostí. Už na můj nový mobil Sony Ericsson W610i, takže byla kvalita lepší, ale žádná sláva. Jednoho večera, jsem tyto videa vzal a různě sestříhal a udělal "TRAILER" na fiktivní film, který připravujeme a nevěděl jsem co dát jako název naší produkce na konec videa. A pak mě to napadlo: OSPW productions ! Tímto jsem oprášil starý nápad a o naší budoucnosti bylo jasno.

V každém dalším videu jsme uváděli název OSPW. Přišli další videa, které už měli občas i nápad, například "TELEPORT I." a "TELEPORT II.", "GIGA KREMROLE". "ZÁHADA I." a "ZÁHADA II." a další. Nejoblíbenějším videem se stala novinka "LET´S DANCE 3". Točení nás začalo bavit čím dál více, byli jsme 7. nejsledovanější v ČR v kategorii komici na serveru youtube. Lidé nás podporovali, videa se jim líbila, ale vyčítali nám špatnou kvalitu. Přemýšleli jsme co s tím a rozhodli jsme se začít točit videa na digitální fotoaparát. S touto změnou, jsme se rozhodli vyměnit youtube za stream. Takže přišla první várka videí na stream.cz v dobré kvalitě. Byl to "Koncentrační tábor ve šluknově ?!" (naše velmi kontroverzní video), "Vstup do podsvětí", "Cowboys I." a "Cowboys II." . Točili jsme dál a dál, přinesli jsme kousky jako "Španělská konverzace", "Love hurts" a další.

V listopadu vyhlásili legendární hvězdy streamu, Anča a Monča, soutěž o nejlepší zpracování nějakého jejich vide a výhra byla natočení videa s nimi. Zúčastnilo se 20-30 videí, možná více a mezi nimi jsme byli i my (OSPW) s videem "BULLSHIT" a stalo se to, co nikdo nečekal... Soutěž jsme vyhráli (vyhlášení) a měli jsme jet do Brna natočit video s Ančou a Mončou. Zatím jsme se tam ale nedostali, kvůli vzdálenosti a také nedostatkem času na obou stranách. Toto je zatím náš největší úspěch. 

Dalším větším úspěchem bylo vystoupení na vánoční akademii s naší rapovou formací NORTH ACADEMY CREW (více ve Vedlejší projekty OSPW) video z koncertu je zde.  Těsně po tomto úspěchu, jsme dostali darem k vánoclm stránky OSPW od našeho největšího fanouška kredBITCHE. Udělalo nám to velkou radost. Pak už byly vánoce a nic moc se nedělo, v roce 2009 přišlo OSPW s novou náloží videí. Od "OSPW na Sněžce" přes dokument "O nás" až po návod " Jak ukrást kolo?! ". To je zatím vše, připravujeme další videa i projekty. Těšte se.

 Obrazek

paWlik

4.2.2008